kolmapäev, 15. detsember 2010

Tuttmüts kõige väiksemale päkapikule

Kui ikka kell kolm öösel uni ära läheb ja pesu enam triikida ei viitsi siis tuleb muud tegevust otsida.
Mina käisin pilguga üle toa ja avastasin, et kõige väiksemale päkapikule kootud sokkidest ja kinnastest on lõnga üle jäänud. Kuna üritan mitte jätta seisma kõikvõimalikke juppe ja jääke, otsustasin lõngajäägist kududa päkapikule mütsi ka, vaatamata sellele, et paar mütsi olin talle juba kudunud. Nende hulgas polnud aga ühtki tuttmütsi. Kuna netist mütsi õpetust otsides ei leidnud ma eriti eesti keelset materjali nii tillukese mütsi jaoks, siis otsustasin esimest korda elus kirjutada üles töökäigu, ehk on kellelegi abiks.

Müts kõige väiksemale päkapikule.


Lõng, meriinovillane beebilõng, pakil oli kirjas, et vardad nr3. Vardad: sukavardad nr 3 ja nr 2. Loo kolmele nr 3 vardale silmused, igale vardale 5 tk. Koo 3 rida parempidises koes, seejärel kasvata iga varda algusest 1 silmus, koo 1 rida pärast seda kasvatamata. Korda 3 korda.

Siis kasvata iga varda algusest 1 silmus igal real toimi nii seni kuni igal vardal on 20 silmust. Koo 7 rida kasvatamata parempidises koes. Koo 1 vardal oleva 20 silmust vardale nr 2, soonikkoes. Teisel kahel vardal olevad silmused koo endiselt varrastega nr 3 parempidi. Koo nii 7 rida. Koo nr 2 vardal kümme keskmist silmust maha, kummagisse serva jääb 5 silmust, tekib otsaesise koht. Nüüd koo edasi tagasi, nii, et paremale poole jääb ikkagi parempidine kude st üle rea tuleb kududa pahempidises koes. Koo üle rea (tagasi minnes) otsaesise kohalt üks silmus maha, kuni jäävad alles ainult nr 3 varrastel olevad (kummalgi vardal 20) silmust. Koo veel 7 rida edasi, tagasi. Koo 3 rida soonikkoes, viimane rida koo maha.

Tee papitükkide abiga tups ja kinnita see mütsile nii, et kinnitusniit sulgeks augu. Heegelda esiäär üle. Keeruta lõngast paelad ja kinnita heegelduse algusest jäänud lõngaga. Peida lõngaotsad ja kingi müts kõige pisemale päkapikule.

Vahepeal tuleb muidugi arvestada vajadusega harutada üles üksik untsu läinud sokk kui lõngast puudu tulema kipub:).
Kui lumemöldreid näete, siis tervitage neid ka minu poolt.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar